BTY: 6. Sınıflar için Yıllık Plan (2014-2015)

27 Eyl 2014 Cmt 7 yorum

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için hazırlamış olduğum yıllık planı paylaşıyorum.

5. sınıfların yıllık plan çalışmamım ardından nihayet 6. sınıflar için yıllık planımı da bitirmiş bulunuyorum. 5.sınıflar için hazırladığım yıllık planı indirmek ve incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Her ne kadar planı bitirmiş olsam da görüş ve önerilerini dikkate alarak tekrar ekleme/çıkarmalar ve düzenlemeler yapabilirim. O yüzden plan hakkındaki fikirlerinizi yorum olarak belirtirseniz sevinirim.

Diğer planda olduğu gibi aynı şekilde yazmış olduğum etkinliklerin nasıl uygulanacağına dair Word belgelerini de hazırlayacağım Günlük Planlar ile paylaşmayı düşünüyorum.

Planı Word dosyası olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilir, plan hakkında görüş ve önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

2014-2015 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıflar Yıllık Planı İndir

 

Bu planda yer vermediğim programlama konusunu içeren alternatif bir yıllık plan da hazırlamaya başladım. İkinci dönemdeki Excel konularının birçoğunu çıkarmayı veya sıkıştırmayı düşünüyorum.

 

Güncelleme: Programlama konusuna ağırlık verdiğim alternatif yıllık planımı hazırladım. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme: Bu yıllık plana ait günlük planları indirmek için tıklayın.

Not: Bağlantıya tıkladıktan sonra 5 saniye bekleyin ve sağ üstte çıkan Reklamı Geç düğmesine tıklayarak dosyayı kaydedin.

Not: Planı Microsoft Office 2013 ile hazırladım. Önceki sürümlerde yazı tipleri veya yazılımdan kaynaklanan görünüm bozuklukları oluşabilir. 

25685 kez okundu.

7 Yorum Var

 1. akın demiş ki

  hocam elınıze sağlık.

 2. cevolla demiş ki

  ben c açamadım p

 3. İbrahim demiş ki

  Hocam Çalışmalarınız gayet iyi ben teknik öğretmenim daha evvel orta okulda derslere girmedim ancak bu plan çok iyi oldu gerçekten içerik konusunda da yardımcı olabilirmisiniz. Sunum şeklinde mi işliyorsunuz dersleri ?

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   Ders konusuna göre değişiyor hocam. Sunu hazırlamışsam önce onu kullanarak dersi işliyorum, sunular derste konu atlamamı engelliyor ve görsel açıdan çok yardımcı oluyor.

   Yazılım konularını ise daha çok gösterip yaptırma şeklinde işliyorum. Yıllık, günlük plan ve etkinliklerimi inceleyebilirsiniz.

   İçerik olarak sunu ve etkinliklerimi kullanabilirsiniz, kitaplar, çalışma notları ve daha fazlası için BilgisayarBilisim.NET'i ziyaret edebilirsiniz.

 4. duygu demiş ki

  hocam emeğinize sağlık. 5.sınıf planı var mı?

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   Teşekkürler.
   5. sınıflar için yıllık planımı Çalışmalarım bölümünde bulabilirsiniz.

 5. Çağatay KESKİN demiş ki

  Hocam teşekkürler yıllık plan tam aradığım gibi. Bu plana uygun günlük planlarınız var mı acaba?

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   En kısa sürede hazırlayacağım fakat şu an vakit bulamıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

 6. murat demiş ki

  hocam elinize sağlık...

 7. hkmt demiş ki

  Hocam reklamı geç yazısı gelmiyor.Yorum Yazın