BTY: 6. Sınıflar için Yıllık Plan (2016-2017) - Programlama

10 Eki 2014 Cum 5 yorum

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için hazırlamış olduğum programlama konusunu da içeren yıllık planı paylaşıyorum.

6. sınıflar için ikinci dönem programlamayı ele aldığım yıllık planımı nihayet tamamladım. Bu kez ikinci dönemin tamamını programlamaya ayırdım. Excel, MovieMaker ve diğer office uygulamalarını plandan çıkardım. Sebebi, bu yıl dersine gireceğim öğrencilerin Excel konularını geçen yıl görmüş olması. Ve aynı zamanda Excel'i biraz sıkıcı buluyorlar. Diğer planı incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Her ne kadar bu planı bitirmiş olsam da görüş ve önerilerini dikkate alarak tekrar ekleme/çıkarmalar ve düzenlemeler yapabilirim. O yüzden plan hakkındaki fikirlerinizi yorum olarak belirtirseniz sevinirim. Özellikle ikinci dönem hakkında.

Diğer planda olduğu gibi aynı şekilde yazmış olduğum etkinliklerin nasıl uygulanacağına dair Word belgelerini de hazırlayacağım Günlük Planlar ile paylaşmayı düşünüyorum.

Planı Word dosyası olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilir, plan hakkında görüş ve önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

2016-2017 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıflar Yıllık Planı İndir

 

Güncelleme: Bu yıllık plana ait günlük planları indirmek için tıklayın.

Not: Bağlantıya tıkladıktan sonra 5 saniye bekleyin ve sağ üstte çıkan Reklamı Geç düğmesine tıklayarak dosyayı kaydedin.

Not: Planı Microsoft Office 2013 ile hazırladım. Önceki sürümlerde yazı tipleri veya yazılımdan kaynaklanan görünüm bozuklukları oluşabilir. 

Güncelleme: Yıllık plan 2016-2017 eğitim öğretim yılına göre tekrar düzenleniştir. İlk dönem için bazı konular çıkarılmış ve Excel konusu eklenmiştir.

22052 kez okundu.

5 Yorum Var

 1. seher demiş ki

  ahmet hocam çalışmalarınız için ellerinize sağlık.Ben bu dönem kodu game lab göstermeye çalışıyorum.Kodu game ile ilgili 1 yıl önce sizin sınav sorularınızı görmüştüm.Çok aradım bulamadım.Acaba gönderebilir misiniz?

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   Teşekkür ederim. E-posta adresinizi yazın, hazırladığım sınavları göndereyim.

 2. erdal hoca demiş ki

  tşklr
  Ahmet hocam yıllık planları seneye göre tarihlerini nasıl güncelliyorsunuz elle mi değiştiriyorsunuz hazır bir formatı mı var?

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   Her yıl aylar farklı günlerden bölünüyor, TEOG, okul başlangıç haftası vs değişiyor. Elle düzenliyorum.

 3. İbrahim Keskin demiş ki

  Üstadım emeğine sağlık

 4. neslihan demiş ki

  çok çok güzel olmuş eline emeğine sağlık. işte aradığım detaylı, özenli neyin ne olduğu açıkça anlatılmış. plan budur. tebrikler

 5. hALİL demiş ki

  SAYIN HOCAM ELİNE KOLUNA SAĞLIK. ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR OLMUŞ. BU DOSYALARIN HİÇ BİRİSİNİ OKULDAN İNDİREMİYORUZ. HOTMAİL YADA GMAİL ÜZERİNDEN İNDİRME LİNKLERİ YOK MU TEŞEKÜRLERYorum Yazın