Nokia 7710 Forum

18 Kas 2010 Per 3 yorum

Sadece Nokia 7710 akıllı telefonları için hazırladığım forum zamanında çok ilgi görmüştü.

2004 yılında piyasaya sürülen Nokia 7710 geniş ve dokunmatik ekranıyla cep telefonu pazarına farklı bir soluk getirdi. Fakat telefonun büyük olması ve yeni bir işletim sistemi kullanıyor olması bazı olumsuzluklara sebep oldu. Symbian S90 işletimi sistemi çok taze olmasından dolayı yazılım desteği yok denecek kadar azdı. Bundan dolayı telefon belirli bir kesim tarafından ilgi gördü ve daha sonrada üretimi durduruldu.

Ben bu telefonu 2005 yılında satın aldım. Hemen hemen bir bigisayar fiyatına sahip olduğum Nokia 7710 için bir Windows XP teması hazırladım. İlk olarak MySymbian forumlarında yayınladığım tema aşırı ilgi görmüştü. Böyle olunca tema çalışmalarımı kendi açacağım bir sitede yayınlama karar verdim.

Hazır bir forum oluşturma sitesi kullanarak Nokia 7710 Forum sayfasını açtım ve tema çalışmalarımı burada yayınlamaya başladım. Forumu geliştirerek yazılım, oyunlar, ipuçları, videolar gibi bölümler ekledim. Bazı kullanıcılardan gelen istek üzerine forumun bir bölümünü Türkçe yaptım.

Nokia 7710 için internette fazla kaynak olmadığı için forum giderek güçlendi. İçeriği denetlemek ve yönetimi kolaylaştırmak adına bazı aktif üyelerle iletişime geçerek onları moderatör olarak atadım.

Yeni dokunmatik ekran cep telefonlarının yaygınlaşmasyıla Nokia 7710 kullanımı yok denecek kadar azaldı. Forumun ilgi kaybetmesi üzerine içeriği geliştirerek SymbianShare web sitesini açtım. SymbianShare tüm Symbian işletim sistemlerine yönelik uygulama, oyun ve temalar içeriyor.

Çoğu kullanıcının telefonu satması, kullanımayı bırakması ve bozulma gibi nedenlerden dolayı forum artık aktif olarak kullanılmıyor. Şu anda 3850 üyeye ve 12401 yazıya sahip. Halen yayında olan forumu ziyaret etmek için tıklayın.

23439 kez okundu.

3 Yorum Var

 1. tuğa demiş ki

  teşekürler"hocam

 2. ER-RE demiş ki

  Bu site ne böyle kardeşim Türkçeye mi hizmet ediyorsun İngilizceye mi?

 3. dserdar demiş ki

  foruma giriş yapamadım, yardım lütfen

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   Forum şu an aktif olarak kullanılmıyor. Kullanıcı adınızı gönderirseniz yardımcı olabilirim.Yorum Yazın