Nokia 7710 Temaları

18 Kas 2010 Per 4 yorum

Kendi telefonum için hazırladığım birbirinden güzel temalar.

2005 yılından bugüne kadar kullandığım Nokia 7710 için bir forum sitesi açtığımı buradaki yazımda belirtmiştim. Bu forumda yayınladığım ve kendimin yapmış olduğu temaları paylaşıyorum.

Temaları hazırlarken Adobe Photoshop ve Nokia 7710 Theme Studio yazılımlarını kullandım. Photoshop'u kullanmayı bu temaları hazırlarken öğrendiğimi söyleyebilirim, çünkü daha önce bilmiyordum.

Temaları Windows temalarından uyarlayarak oluşturdum. Önce internetten güzel bir tema indiriyor, sonra da bu temanın parçalarını PrintScreen ile Photoshop'a aktarıyordum. Temaları oluştururken en çok zaman alan kısım simgeleri hazırlamak ve temayı telefona atıp test etmekti. Çünkü her bir simgenin kenarlarındaki beyazlıkların temizlenmesi, saydamlık maskesinin uygulanması ve boyutlandırılması çok uğraştırıyordu. Ayrıca telefon biraz yavaş işlem yaptığı için de tema dosyasını oluşturup telefona yüklemek ve temayı uygulamak da epey vakit alıyordu. 

Telefonu halen kullanmakla birlikte S90'ın artık "ölü bir platform" olmasından dolayı artık tema oluşturmuyorum. En çok beğenilen temalarımın Windows 7 ve RealVista Ultimate olduğunu da belirteyim.


Şu an kullandığım ve en çok beğendiğim temam: Windows 7.


En çok indirilen temam: RealVista Ultimate.


Linux Teması


Zune Teması


Energy Bliss Teması


RealMacOS Teması


RealXP Silver Teması


Pinky teması telefonda çok hoş gözüküyor.


İlk temam: RealXP


Corona Teması


Karşıtlığı biraz fazla, Silver II Teması.


Açıkcası en beğenmediğim tema, UltraBlue.

 

Eğer Nokia 7710 akıllı telefonuna sahipseniz ve hala kullanıyorsanız bu temaları denemenizi öneririm. Telefona bilgisayar havası kattığı bir gerçek.

21572 kez okundu.

4 Yorum Var

 1. emre demiş ki

  sagol

 2. emre demiş ki

  sagol teşekkürler

 3. dserdar demiş ki

  hocam, foruma yeni üyelik kapatılmış, bendee hala 7710 kullanan azınlıktanım fakat hiç bir güncelleme yapmadım çok eksiklerim var vede yardıma ihtiyacım var

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   Forumun üyeliğe açık olması lazım. Aktif olarak kullanılmamasına rağmen üye sayısı artıyor.

 4. Çağatay Karahan demiş ki

  temalar güzel olmuş. E71 için windows 7 teması olsaydı dakkasına yüklerdim :DYorum Yazın