Harf Lütfen Android Uygulaması Hazır, İndirin!

10 Ağu 2014 Paz

Giderek popülerleşen kelime oyununun şimdi Android uygulaması da var.

GÜNCELLEME: Harf Lütfen uygulaması tamamen yenilenmiş olup ve Google Play'de yayınlanmıştır. İncelemek için tıklayın.

 

Harf Lütfen! kelime oyununun kısa bir süre önce Flash destekli olmayan tarayıcılarda çalışan HTML sürümünü hazırlamıştım. Oyun böylece bilgisayar ortamıyla sınırlı olmaktan çıkmış, yarışmacıların diledikleri an ve diledikleri yerde akıllı telefon ve tabletlerinde de oynayabilecekleri hale gelmiş oldu.

Şimdi ise oyunun web tabanlı çalışan Android uygulamasını geliştiriyorum. Oyun web tabanlı olarak çalıştığı için telefon veya tabletinizin internet bağlantısı olmak zorunda. Oyunun özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

  • Birkaç animasyon ve ses dışında masaüstü ile aynı özellikleri taşıyor.
  • Android işletim sistemli cihazlarda metin kutularına yapılan otomatik odaklanma sorunundan dolayı JavaScript ile hazırlanmış ekran klavyesi kullanılıyor.
  • Web sitesinde de yer alan canlı skor tablosu ile rakiplerinizi anlık olarak takip edebiliyorsunuz.
  • Farklı çözünürlükteki cihazlarlar ile uyumlu.
  • Oyun sadece yatay olarak oynanabiliyor.

Geliştirmeye devam ettiğim oyunu Samsung Galaxy Tab 2 7.0 cihazında test ettim ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yine çeşitli emülatörlerde 960x540, 1280x720 ve 1920x1080 ekran çözünürlüklerinde herhangi bir hata ile karşılaşmadım.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak oyunu indirip hemen deneyebilirsiniz.

Harf Lütfen Android Uygulamasını İndir

Uygulama şuan Google Play'de yer almıyor. Henüz imzalı bir uygulama olmadığı için de cihazınızda bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin vermelisiniz. Bu ayarı yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Ayarlar -> Güvenlik -> Bilinmeyen Kaynaklar

Oyunla ilgili karşılaştığınız sorunları ve görüşlerinizi oynadığınız cihaz ismi ile birlikte yorum olarak yazarsanız sevinirim. (Ekran görüntüsü gönderirseniz çok daha güzel olur.) Bundan sonraki adımım oyunun internet olmadan çalışan sürümünü hazırlamak olacak.

Oyuna ait ekran görüntülerini paylaşıyorum.


Ekran klavyesi.


Oyun sonu.


En iyiler.


Canlı skorlar.

22675 kez okundu.

Yorum Yazın