Harf Lütfen! Oyunu

28 Ara 2013 Cmt 489 yorum

Yeni oyunumu hazırlıyorum.

GÜNCELLEME: Harf Lütfen uygulaması tamamen yenilenmiş olup ve Google Play'de yayınlanmıştır. İncelemek için tıklayın.

 

Aşırı istek olmasına rağmen çeşitli sıkıntılardan dolayı yayınlayamadığım Kelime Oyunu'nun alt yapısını ve kelime kütüphanesindeki 3500+ kelimeyi kullanan tamamen farklı bir isimde ve görünümde yeni oyunumu hazırlıyorum: Harf Lütfen!


Harf Lütfen! Oyunu geliyor..

 

Harf Lütfen! Oyunu Özellikleri:

 • Okullar için seçilen derste yarışabilme özelliği. (Bilişim Teknolojieri ve Yazılım, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Beden Eğitim, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Osmanlıca veya Tüm Dersler)
 • Ders dışı sorularla yarışmak için Genel kategorisi ve tüm soru havuzu ile oynayabilme özelliği.
 • Geniş kelime kütüphanesi.
 • Program kodlarında yapılan değişiklik ile oyun artık daha hızlı açılıyor.
 • XML alt yapısı.
 • Soruyu cevaplamak için ek 20 saniye süre.
 • Büyük/küçük harf yazma sıkıntısı yok.
 • ENTER tuşuyla cevabı gönderebilme.
 • Skor kaydetme ve en yüksek skorları listeleme.

Harf Lütfen! Oyunu İçin Planlarım:

 • Skor listesi hazırlamayı düşünüyorum. Bu liste günlük, haftalık ve aylık alınan en yüksek puanları görerek rakiplerinizi takip edebileceksiniz.
 • Okullar için, okul-sınıf-öğrenci bilgilerini içeren özel skor listesi.
 • Oyunla uyumlu güzel ses efektleri ve müzikler.
 • Facebook ile entegre ederek arkadaşlar ile oynama özelliği.
 • İndirilebilir oyun ve veritabanı ile yerel oynama desteği. (internet bağlantısı gerekmeksizin.)

Aşağıda Harf Lütfen! oyunuma ait diğer ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.


Oyun kuralları.


Kategori seçim ekranı.


Oyuna başlama ekranı.


Örnek soru.


Cevaplama ekranı.


Doğru cevap.


Tüm jokerler kullanılırsa..


Ve sonuç..


Başlangıç ekranına yeni bağlantılar ekledim.


Skor yükleme sistemi ve skor listesi hazırladım.

Umarım bu oyunumu yayınlamam esnasında da sorun çıkmaz. 

184494 kez okundu.

489 Yorum Var

 1. harf lütfen demiş ki

  ooooooooo harf lütfen e bakın siz hele hele

 2. Kırlı Halim demiş ki

  bilişim teknolojisi alanında karşıma gelen USB taşınabilir belleğin diğer adı sorusunda kelime hatası mevcuttur.Flaşbellek olarak değil flashbellek olarak yazılması gerekmektedir. ilginiz için teşekkürlerimi sunarım

  • Harf Lütfen! demiş ki

   İlginize teşekkür ederiz, İngilizce Flash şeklinde yazılıyor ama çocuklar daha çok flaş bellek diye biliyorlar. Sorunun yanlış bilinme oranına bakıp yarışmadan çıkarabiliriz.

 3. murat han demiş ki

  14 soruyada 4:01 sürede doğru cevap vermeme rağmem ismim görünmüyor.teşekürler

  • Harf Lütfen! demiş ki

   Merhaba, hangi kategorideki puanınız gözükmüyor?

 4. sühendan kaya dağlıoğlu demiş ki

  Vakar = Ağırbaşlılık,
  Vakur = Ağırbaşlı olana denir.

  • Harf Lütfen! demiş ki

   Oyunumuzda aynen aşağıdaki şekilde geçiyor.

   Vakur: "Türkçede ağırbaşlı anlamına gelen Arapça kökenli söz."

 5. sühendan kaya dağlıoğlu demiş ki

  Öncelikle teşekkür ederim. fakat terbiyesizlikte sınır tanımayan bazı kendini bilmezlerin sözde yarışmacı adı olarak kullandıkları telaffuz etmekten imtina ettiğim ve hatta bugün sıralamaya girmiş birinin tarafınızdan engellenmemesini protesto ediyorum.Ve o kişiye edep yahu diyorum.!!!

  • Harf Lütfen! demiş ki

   Sürekli skorları ve isimleri kontrol ediyoruz ve biz de bu durumdan oldukça rahatsızız. Birçok kelimeyi engelledik fakat yine de bu kişiler harf sayısını artırarak, kelimeleri bölerek vs. yine devam ediyorlar. Anlık takip etmiyoruz, belirli aralıklarla skorları gözden geçirip SPAM ya da argo içeren isimleri engelliyoruz. Sohbet bölümünde ise bu kişileri üyeliği tamamen kaldırıyoruz. Şimdilik elimizden gelen bu kadar. Anlayışınız için teşekkürler.

 6. mehmet gurcu demiş ki

  kazakistan'ın başkenti sorusuna cevap almatı veriyor eski başkenti almatı şuandaki bşkent astana sorunun yada cevabın degişikliği iyi olur.. kazakistan eski başkenti : almatı (alma-ata) olabilir

 7. sühendan kaya dağlıoğlu demiş ki

  Soru akıl sağlını kaybetmiş olmak??
  Bunun tertemiz karşılığı olan "delirmek" cevabı yerine " sıyırmak" ne ola ki?? Bari argo diye belirtin.Bir de harf almadan cevaplamak istediğimiz için eş anlamlı ve harf sayısı da aynı olan kelimeler var.Ayrıca soruların daha anlaşılır olmasına dikkat edin lütfen.

  • Harf Lütfen! demiş ki

   İlginiz için teşekkür ederiz, açıklamada gerekli düzenlemeyi gerçekleştirdik.

 8. Ela Özdemir demiş ki

  Sayın Editör ; "Böyle Yarışma olmaz" !.. Dün, puanları incelerken, baktım, benim adıma oyun oynanıyor !?.. Meğer kullanıcı adına hangi isim yazılırsa yarışmaya O katılıyormuş.. Ben de, babamın, dedemin, kardeşimin isimleri ile ayrı ayrı oynadım, ilk 4'ü biz paylaştık.. İkinci sıradaki Aylin Kara 5.liğe düştü ???.. Peki aynı taktiği Her Telden ve Tüm derslerde uygularsam, 6 kere Özdemir yazılacak !. Oysa; (İleri) butonundan sonra, sadece (Misafir) yazılmalı, gerçek üyelere saygı gösterilmeli.. "Hariçten gazel okuyanlara" izin verilmemeli !.. Gerçek üyeler de, bir kez oynamalı.. Her türlü yarışmada dürüstlük şart.. Yapılan işin su götürür yanı yok.. Örneğin ben ailemin fertleri adına, bir başkası okulunun tüm sınıfları adına oynarsa ciddiyet kaybolur.! Ben eğlenirken bir şeyler öğrenmek istiyorum.. Lütfen, kesin çözüm getirin. Zaten, 5.00 süre artıranların başarısında bit yeniği şüphesi de var ?!.. Çözümünüzü sabırsızlıkla bekliyorum.. Saygılarımla !..

  • Harf Lütfen! demiş ki

   Aynı IP adresinden gelen skorları inceliyoruz. Gerekli gördüğümüz takdirde sadece en yüksek puan olan skoru alıyor diğerlerini listeden çıkarabiliyoruz. Üye girişi yaparak oynandığında farklı isim de girseniz skor sadece sizi adınıza kayıtlı oluyor.

   Şu an oyunda belirli bir skora ulaşıp 5:00 süre artırmak imkansızdır. Bu skorlar listeden çıkarılacaktır.

   Farklı bilgisayarlardan farklı isimlerle oynayan kişilerin aynı kişi olduğunu tespit etmemiz mümkün değil maalesef. Oyunu sadece üyelere açarak bunu aşabiliriz, fakat şu an böyle bir işlem düşünmüyoruz.

   İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

 9. Efe Özdemir demiş ki

  Mart ayının ilk günü hatalı iki kelimeyi yazdım, umursamadınız. Oysa, genellikle diğer yarışmacılara "Gerekli düzeltmeyi yaptık" yanıtını veriyorsunuz.. Süre konusunu hatırlattım, sesiniz çıkmadı. Son dört soruda 14 saniye boşa akıyor!.. 4.40 - 4.50'ler teknik konu dedim. Hiçbir yarışmacı süre kullanmadan 14 soruya yanıt veremez.. ( Ekim 2016, S. Camalova Din Kültürü, kalan süre 5.00 ) Bugünkü şartlarda 4.27'nin üzerinde kalan süre şaibelidir.. Her yaşa hitap eden, her konuya değinen 'HARF LÜTFEN' gerçekten (1) numara !.. Açıklama bekliyorum. Saygılar !..

  • Harf Lütfen! demiş ki

   Öncelikle oyuncularımızın gönderdiği her ileti bizim için çok değerli. Hepsini önemsiyoruz. Bu konuda şüpheniz olmasın. Kimi zaman geç yanıt verdiğimiz olabilir, kusura bakmayın.

   Yarışmada yapılabilir süre, puan vs. konusunda bilgimiz var. Eski sürümlerde Çok daha fazla süre artırılabiliyordu. Yeni gelecek güncelleme ile sadece en son birkaç sürümdeki skorları yayınlayacağız. Böylece eşit koşullarda yarışılmış olacak.

   Yeni güncelleme üzerinde çalışıyoruz. İlginize teşekkür ederiz.

 10. Efe Özdemir demiş ki

  Sayın Editör ; Şubat ayı ortalarında süre konusunda Mart ayında güncelleme yapacağınızı yazmıştınız. son dört soruda 3 3 4 4 toplam 14 saniye boş yere aktığına göre bu konudaki yenilik Nisan'a kaldı.. Yarından itibaren 4.50'lik cevaplar gelmeye başlar!. 10 saniyede 14 soru yanıtlamak teknik mesele.. Saygılar...

  • Harf Lütfen! demiş ki

   En iyiler listesinde üst sıralarda yer alan kişilerin puanlarını, kaç kez oynadıklarını, hatta yanıtladıkları kelimeleri dahi takip ediyoruz. Öngörülmemiş açıklar yoluyla oyuna müdahale eden kişileri skor listesinden çıkararak engelliyoruz.Yorum Yazın