Yarışma Kuralları & Koşullar

 • Oyunun Genel kategorisi içerisindeki kelime açıklamalarına yarışma ile ilgili not eklenmiştir. Gizlenen üç ödüllü kelimeyi Harf Lütfen Facebook sayfasına mesaj olarak gönderen ilk kişi ödülü almaya hak kazanacaktır.
 • Kelimelerin eksiksiz ve hatasız olarak özel mesaj yoluyla gönderilmesi gerekmektedir, paylaşımlar altına yapılan yorumlar geçersiz sayılacaktır.
 • Yarışmacıların ödülü kazanabilmesi için Harf Lütfen Facebook sayfasını beğenmesi ve yarışma görselini “Herkese Açık” şekilde profillerinde paylaşmış olması gerekmektedir. Aksi durumlarda ödül hakkı bir sonraki kişiye geçecektir.
 • Yarışma sıralamasında Facebook zaman damgaları esas alınacaktır.
 • Oyunun Harf Lütfen masaüstü/mobil web sitesi (http://harflutfen.com/), Chrome ve Android uygulamaları üzerinden, çevrimiçi ve güncel sürümüyle oynanması gerekmektedir.
 • Oyunda kullanılan isim ve soyisim ile Facebook sayfasına mesaj gönderen isim soyisim aynı olmalıdır ve web sitesinde belirtilen isim kurallarına aykırı olmamalıdır. İsmin farklı olması durumunda ödül hakkı bir sonraki kişiye geçecektir.
 • Yarışma ödülü 1 adet Kingston 16GB Mini Metal USB Bellek’tir.
 • Kazanan yarışma bitiminden itibaren 24 saat içerisinde Facebook ve Twitter sayfamızda açıklanacaktır.
 • Kazanan kişinin iletişim ve adres bilgilerini 48 saat içerisinde Facebook sayfamıza göndermesi gerekmektedir. Aksi takdirde ödül hakkı yedek kazanan kişiye geçecektir.
 • Yanlış veya eksik adres ve iletişim bilgileri bildiriminden yarışmacı sorumludur.
 • Ödül, kazanan kişinin belirtmiş olduğu adrese sonuçların açıklanmasından en geç 1 hafta içerisinde gönderilecektir.
 • Ödül gönderimi sadece Türkiye sınırları içerisinde kargo ile yapılacak olup kargo ücreti göndericiye aittir.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir ve herkes katılabilir.
 • Harf Lütfen gerekli görüldüğü takdirde yarışmayı durdurma, yarışma süresini değiştirme, katılım koşullarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Çeşitli bilgisayar teknolojileri kullanılarak öngörülmemiş açıklar yoluyla gerçekleştirilen katılımlar geçersizdir ve bu şekilde elde edilen puanlar skor listesinden silinecektir.
 • Yarışmaya katılan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

Yarışmaya başlarken size 5 dk. süre verilir. Sorular, her birinden 2 adet olmak üzere, sırasıyla 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 harfli kelimelerden oluşur.

Amacınız, minimum harf desteği alarak kelimeleri bulmaktır. Harf almak için "Harf Lütfen" diyerek harf alabilirsiniz ama her harf alışınızda sorunun puanından 100 puan eksilecektir. Bu jokeri olabildiğince az kullanmaya bakın!

Her soruyu cevaplamak için ek olarak 30 saniye süreniz var

Eğer soruya yanlış cevap verirseniz, açılmamış harf sayısı x 100 kadar puan eksilir, doğru cevap verirseniz yine aynı miktarda puan kazanırsınız.

Skorunuzun geçerli olabilmesi için oyun içerisinde isim kısmına gerçek ad ve soyadınızı yazınız. Kısaltmalar (örn Ali T. gibi), yabancı isimler, sesli harfleri ayıklanmış isimler, rastgele harf ve rakamlardan oluşan, argo, hakaret veya kötü sözler içeren isimler onaylanmayıp skor tablosundan silinecektir.

Aynı bilgisayardan farklı isimlerle skor göndermeniz durumunda bu skorlar gönderim zamanına bakılarak onaylanacaktır.

Oyuncuların birbirleriyle konuşabilmesi için siteye mesaj kutusu eklenmiştir. Mesaj kutusuna ileti yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Mesajlaşma kuralları aşağıda belirtilmiştir. Bu kurallara uymayan mesajlar silinecektir.

 • Sohbet mesajlarında başka sitelere link vermek, reklam yapmak.
 • Sohbete katılan diğer kişilerle tartışmaya girmek, hakaret, küfür kullanarak konuşmak.
 • Sohbet mesajlarını tümü büyük harf olarak yazmak.
 • Arka arkaya aynı içeriği veya aynı içeriğin bir bölümünün değiştirilmiş şeklini göndermek.

Soru: Harf Lütfen kelime oyunu ücretli mi?

Oyunumuz ücretsizdir.

Soru: Harf Lütfen kelime oyunun hangi plaformlarda oynayabilirim?

Oyunumuzu Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera ve Edge gibi birçok internet tarayıcı yazılımını kullanarak web sitemiz üzerinden, Android işletim sistemine sahip cihazlarda Google Play üzerinden yükleyerek, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda masaüstü uygulamamızı indirerek oynayabilirsiniz.

Dilerseniz Google Chrome için geliştirilmiş uygulamamızı da tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. Yavaş cihazlar ve Adobe Flash desteği olmayan tarayıcılar için de HTML sürümünü kullanabilirsiniz.

Soru: Oyunu kaç kez oynama hakkına sahibim?

Oyunumuzu dilediğiniz kadar oynayabilirsiniz.

Soru: Aynı isimle farklı kategorilerde yarışabilir miyim?

Elbette.

Soru: Bir önceki skorumdan daha düşük puan aldığımda eski puanım silinir mi?

Hayır. Sadece en iyi skorunuz kaydedilecektir.

Soru: En iyiler listesinde elde ettiğim skor gözükmüyor?

Yarışmaya gerçek ad ve soyadınızla katılmanız gerekmektedir. Gerçeğe uygun olmayan isimler veya öngörülmemiş açıklar yoluyla elde edilmiş puanlar skor listesinden düzenli aralıklarla silinmektedir. Şayet farklı bir sebeple isminizin gözükmediğini düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz.

Soru: Canlı skor tablosunu kimler görebiliyor?

Oyunumuza Web, Android, Windows gibi her platformdan katılan kişiler sizi canlı skorlar tablosunda görüp izleyebilir.

Soru: Oyuna soru gönderebilir miyim?

Evet. Soru gönder sayfamızı kullanarak istediğiniz kategoriye soru ekleyebilirsiniz.

Soru: Güncelleme uyarısı çıkıyor, ne yapmalıyım?

Android uygulamasının güncellemesini Google Play üzerinden, Windows masaüstü uygulamasının güncellemesini web sitemizden yapabilirsiniz. Web sürümünü güncellemek içinse kullandığınız internet tarayıcı yazılımının önbelleğini temizlemeniz yeterli olacaktır.

Soru: Hatalı olduğunu düşündüğüm soruları nasıl bildirebilirim?

İletişim bölümünden mesaj yoluyla veya oyun içerisinde soruyu yanıtladıktan sonra Bildir düğmesine tıklayarak hata raporu iletebilirsiniz. Hatalı olarak bildirilen kelimeler düzeltilecek veya yarışmadan çıkarılacaktır.

Soru: Web sitesine üyelik ücretli mi?

Hayır, üyelik ücretsizdir.

Soru: Oyunu oynamak için üyelik olmak zorunda mıyım?

Hayır. Üye olmadan da oynayabilirsiniz.

Soru: Site üyeliğim engellenmiş, neden?

Üyelik ad ve soyadınız geçerli değilse, mesaj kuıtusuna yazdığınız mesajlarda kurallara uygun davranmamış iseniz üyeliğiniz engellenir.

Her Telden kategorimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?