Batman: Arkham Asylum: Kara Şovalye Joker'e Karşı

31 Tem 2010 Cmt

Gerçekçi dövüş sahneleri ve senaryosuyla filminden daha çok etki bırakan Batman: Arkham Asylum oyunu tam aksiyon severler için.

Eidos'un dağıtımını yaptığı, Rocksteady Studios'un geliştirdiği Batman: Arkham Asylum, aslında geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Yeni oynama fırsatı bulduğum oyun senaryosu, grafikleri ve oynanışı ile favori oyunlarım arasına girdi.

Öncelikle oyunun senaryosu filmden tamamıyla farklı. Oyunun başında Batman Joker'i yakalamış ve BatMobil ile Arkham hapishanesine götürüyor. Arkham özel suçluların, özellikle Batman'in düşmanlarının tutulduğu bir hapishane. Joker'in kendisine yakalanırken herhangi bir direnişte bulunmaması Batman'i kuşkulandırıyor.

Joker kısa sürede hapishanenin çeşitli bölümlerini kontrol altına alıyor ve gerçek planı ortaya çıkıyor. Oyunu oynamadığınızı varsayarak daha fazla konusuna girmek istemiyorum.

Batman: Arkham Asylum oyununun sevdiğim özelliklerinden bahsetmek gerekirse, en başta kendinizi gerçekten oyunun içinde, o ortamda varmış gibi hissedebiliyorsunuz. Geçemediğiniz bölümlerde yardımcı olacak ipuçları veriliyor ki bende çok yararlı oldu. Oyun nerede hata yapacağınızı veya neye dikkat etmediğinizi gerçekten iyi biliyor. Başarısızlığa uğradığınızda düşmanlarınızın sizinle dalga geçmesi de güzel olmuş. Özellikle de Joker'in.

Oyundaki silahlara gelince, öncelikle diğer oyunlardaki gibi ağır silahlar beklemeyin. Silah sayınız az ve silahlar öldürücü değil. Örneğin Batarang ile bir düşmanı yere düşürüp ayağa kalkmadan işini bitirebilirsiniz. Oyunda ilerledikçe silahlar değiişiyor veya silahlardaki özellikler güçleniyor.

Oyunda topladığınız soru işaretleri, hasta ses kayıtları, haritalar, bilmeceler bazı oyun modlarını ve karakter bilgilerini açıyor.

Oyunu bitirseniz daha isterseniz Challenge Mode ile çeşitli bölümlerde zamana karşı olarak düşman avlayabilirsiniz.

2011 yılında Batman: Arkham Has Moved adıyla çıkacak olan yeni oyunda bu sefer Gotham Şehrinde Joker ile karşı karşıya geleceğiz. Umarım yeni oyunda Batman'in araçlarını da kullanırız.

21146 kez okundu.

Yorum Yazın