Hiren's Boot CD 11.0: Kurtarmak Onun İşi

11 Ağu 2010 Çar 1 yorum

İçerdiği araçlar ile tam bir kurtarma CD'si olan Hiren's BootCD'de yok yok.

İşletim sisteminiz çöktü ve Windows Güvenli Modda dahil açılmıyor mu? Sabit diskinizdeki alanı bölümler arasında tekrar paylaştırmak mı istiyorsunuz? İşte size çözüm...

Hiren's BootCD, ne zaman bilgisayarımda bir sorun çıksa başvurduğum ilk kaynak. İçerisinde güncel antivirüslerden, disk bölümleme ve birleştirme araçlarına, donanım bilgileri veren ve çeşitli donanım ayarlarını yapan yazılımlardan mini işletim sistemine kadar bir çok yararlı araç bulunuyor. Kategorilere ayrılmış bu araçlardan istediğinizi bulmak da çok kolay.

Sabit diskinizde elektrik kesilmesi gibi olaylarda meydana gelen fiziksel veya mantıksal hatalarda Windows açılmayabilir, hatta Windows CD veya DVD'si ile format ekranına dahi ulaşamayabilirsiniz. Böyle bir durumda Hiren's BootCD ile bilgisayarınızı başlatıp diskinizi sorunlar için denetleyebilirsiniz.

İçerisinde Windows Oturum Şifresi kurtarma yazılımları da mevcut olan pakette bilgisayar donanım bilgilerinize de ulaşmak mümkün. Ayrıca sabit diskinizin akustik ayarını da burada değiştirebiliyorsunuz. Akustik ayarı, sabit diskin dönmesi sırasında gelen gürültü ile performansı arasında seçim yapmanızı sağlıyor. Diskinizi daha hızlı veya daha sessiz yapmak mümkün. Bu özelliği birkaç diskimde denedim ve kesinlikle çalışyor.

Hiren's BootCD'yi kurtarma, disk bölümleme ve Norton Ghost ile aldığım yedekleri tekrar yükleme amaçlı olarak kullanıyorun. Sık sık içeriği güncellenen bu CD mutlaka çantanızda yer almalı.

İsmi Boot CD olmasına rağmen USB belleğinize yazarak da başlatmanız mümkün.

Kapsamındaki yazılımlara buradan bakabilceğiniz ve en son 11. sürümü çıkan Hiren's BootCD'yi indirmek için tıklayın.

24073 kez okundu.

1 Yorum Var

  1. hkn demiş ki

    güzelmiş.tşklerYorum Yazın