Masaüstünüzde HTC Esintisi

04 Eyl 2010 Cmt 4 yorum

HTC cep telefonlarının ana ekranında yer alan oldukça şık bu aracı masaüstünüze ekleyebilirsiniz.

Hiçbir yükleme gerektirmeyen bu aracı az önce kullanmaya başladım ve çok şık durduğunu itiraf etmeliyim. Windows'un masaüstü araçlarındaki saat ve takvimden daha güzel duruyor.

Saat, takvim ve beş günlük hava durumu bilgilerini sunan bu yazılım tamamen ücretsiz. Yazılımı çalıştırmak için sisteminizde Microsoft .NET Framework 4.0 kurulu olması gerekiyor.

Uygulamayı beğendiğim için Türkçeye çevirdim. HTC Home for Windows'u buradan indirdikten sonra  Türkçe dil dosyasını buraya sağ tıklayıp Hedefi Farklı Kaydet seçeneği ile  kaydedin.  Kaydettiğiniz dosyayı "HTC Home 2.0\Widgets\WeatherClock\Localization" klasörüne kopyaladıktan sonra Ayarlar'dan Türkçe dilini seçin.

Birçok şehir için hava durumu bilgilerini veren uygulamayı masaüstünüzde istediğiniz bir yere koyabilir veya sabitleyebilirsiniz. Saatteki rakamların değişimindeki animasyon da gayet hoş gözüküyor.

Kullandıktan sonra hoşunuza gideceğinize eminim.

21729 kez okundu.

4 Yorum Var

 1. Ahmet Soyarslan demiş ki

  Windows Vista ve 7'de .NET Framework kurulu olarak geliyor.

 2. mrb demiş ki

  yanlış dosyyı indirmişim pardon..ama şimdi de net framework kururken hata veriyor?acaba visat olduğu için mi

 3. Ahmet Soyarslan demiş ki

  Eğer Setup kullanarak kurmuş iseniz Program Files içerisinde, fakat sıkıştırılmış dosya olarak indirmişseniz dosyayı açtığınız klasör içerisinde yer alıyor. Şu an en stabil sürüm 1.9, bu sürüm için dil dosyasını ise http://htchome.codeplex.com/SourceControl/PatchList.aspx adresinden bulabilirsiniz.

 4. mrb demiş ki

  türkçe dil dosyasını kopyalayacağımız htc klasörü nerde acaba?Yorum Yazın