Bing Visual Search: Markete Gerek Yok

18 Kas 2010 Per

Bing arama motorunun bu özelliği ile mobil cihazınıza uygulama bulmak çok kolay.

Mobil cihazlar için uygulama, oyun ve temaların yer aldığı market siteleri oldukça popüler. iPhone ile başlayan bu sistemi Apple'dan sonra Nokia ve Samsung da kendi mobil çözümleri için hazırladı. Microsoft da boş durmayarak Windows Phone 7 işletim sistemi için aynı uygulamayı başlattı. Fakat bu marketin diğerlerinden bir farkı var.


Arama sayfası gerçekten çok güzel.

Microsoft'un Bing arama motoruna yeni eklediği Visual Search ile Windows Phone 7 ve iPhone uygulamalarında arama yapılabiliyor. Çeşitli kategorilere ayrılmış market tarzı bu sistem ile Bing gücüne güç katıyor. Ücretli ve ücretsiz uygulamaların yer aldığı Visual Search bölümünde uygulama önizleme resimleri, fiyatları, derecelendirmeleri gibi çeşitli bilgiler yer alıyor. En iyi, en yeni ücretli, en yeni ücretsiz ve en çok indirilen 25 uygulama için de kısayollar konulmuş.

Henüz beta olan ve Bing'in Türkçe sayfasında bulunmayan bu özelliği denemek için tercihlerde dili İngilizce olarak değiştirmelisiniz. Visual Search bölümünü ziyaret etmek için tıklayın. (İlk etapta görüntüleyemezseniz Visual Search arama kutusunda "Windows Phone 7 Apps" deyimini aratın.)

iPhone Uygulamaları da Bing'te:

Visual Search de arama kutusuna "Top iPhone apps" yazarak iPhone uyumlu oyun ve uygulamaları da görebilirsiniz. Doğrudan ziyaret etmek için tıklayın.

21411 kez okundu.

Yorum Yazın