Daha Şık Bir Masaüstüne Ne Dersiniz?

19 Eyl 2010 Paz 1 yorum

AeroVG Se7en teması ile Windows 7'nin saydam pencerelerini daha görsel hale getirebilirsiniz.

Çoğu Windows 7 ve Vista kullanıcısı bir süre sonra aynı masaüstü temasını kullanmaktan sıkılır ve yeni temalar aramaya başlar. Fakat Microsoft, Windows'ta sadece kendi temalarına izin veriyor, harici temalar tam manasıyla yüklenemiyor. Bu yazımda harici temalar için Windows siteminin nasıl yamalanacağını ve yeni temaların nasıl yükleneceğine değineceğim.

Öncelikle buradaki adrese giderek Universal Theme Patcher uygulamasını indirin. Sisteminize göre 32 ve 64 bitlik sürümü çalıştırın. İlk ekranda dili seçin ve devam edin. Daha sonraki ekran sisteminizde yamalacak dosya sayısını gösteriyor, Yes düğmesine basarak devam edin. Aşağıdaki ekran gelecektir.

Bu ekrandaki üç adet Patch düğmesine sırasyıla basın ve yamalama işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık bilgisayarınız harici temalar yüklemek için hazır.

 

Yeni Temaların Yüklenmesi:

Sıra en çok beğenilen ve indirilen temalar arasında olan AeroVG Se7en temasının yüklenmesine geldi. Buradaki adresten temayı indirin. Arşiv içindeki dosyaları bir klasöre çıkarın ve ilk olarak First Run Me.bat dosyasını çalıştırın. Gerekli yerlerde klavyeden herhangi bir tuşa basarak devam edin. Bu işlemden sonra Install Theme.exe dosyasını çalıştırın ve Install düğmesine tıklayın. Böylelikle AeroVG Se7en teması yüklenmiş olacak. Artık masaüstüne sağ tıklayıp Kişiselleştir diyerek yeni temamızı uygulayabiliriz.


AeroVG Se7en, HTC Home For Windows ile tam uyum sağladı.

Temaların Elle Yüklenmesi:

Bazı temalar yükleyici program içermeyebilir. Böyle durumlarda tema dosyalarınızı (bir veya birkaç tane dosyadan oluşabilir) C:\Windows\Resources\Themes dizinine kopyalayın. Bu işlemden sonra temanız Kişiselleştir ekranında gözükecektir.

Yeni temalar indirmek için DeviantART sitesini kesinlikle öneriyorum.

21960 kez okundu.

1 Yorum Var

  1. enterte demiş ki

    dedeğin kadar varmış...Yorum Yazın