E-postalarınızı Görev Çubuğundan Okuyun

02 Eki 2010 Cmt 1 yorum

Küçük bir yazılım ile e-postalarınızı Windows 7 görev çubuğu üzerinden kontrol edebileceğinizi biliyor musunuz?

Microsoft, Windows 7 ile birlikte sunduğu zıplayan listeleri ve uygulamaların görev çubuğundan kontrol edilmesini sağlayan özelliği yeni çıkardığı yazılımlarında kullanıyor. Bu geliştirmeyi sadece Microsoft uygulamıyor elbette. Tarayıcı yazılımlarından, medya oynatıcılara kadar pek çok yazılım artık görev çubuğunu etkin bir şekilde kullanıyor.


Arayüz bu kadar.

Gmail Notifier Plus ise biraz daha farklı. Uygulama sadece görev çubuğunda gözüküyor. Üzerine geldiğinizde gelen kutunuzdaki e-postaları gösteriyor ve sırayla okuyabiliyorsunuz. Ayarları değiştirmek, e-posta hesabı eklemek ve e-posta oluşturmak için ise zıplayan listeler kullanılıyor. Yine bu liste üzerinde de e-posta başlıklarını görmek mümkün.

E-posta kutunuzun kontrol edilme sıklığını değiştirme seçeneği sunan yazılım ayrıca isterseniz yeni e-posta alındığında sesli bildirimde de bulunabiliyor.


Windows 7 ile tam manasıyla entegre.

İpucu: Görev çubuğu ayarlarında büyük simgeler seçeneğini kullanırsanız, yeni gelen e-posta sayısını Gmail Notifier Plus simgesi üzerinde görebilirsiniz.

 


Oldukça pratik bir özellik.

Gmail Notifier Plus uygulamasını buraya tıklyarak indirebilirsiniz. Türkçe dil desteğine sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.

22393 kez okundu.

1 Yorum Var

  1. enterte demiş ki

    çoktan kullanmaya başladım bile tamda bana böyle birşey lazımdi paylaşım için teşekkürler....Yorum Yazın