Opera Tarayıcısında Hızlı Erişim Sayısını Artırmak

18 Eyl 2010 Cmt 1 yorum

Standart olarak en fazla 25 hızlı erişim web sitesine izin veren Opera tarayıcısında küçük bir değişiklikle bu sayıyı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Gittikçe kullanımı artan Opera web tarayısının en kullanışlı özelliklerinden bir tanesi de  Hızlı Erişim ekranı. Bu ekran sayesinde web sitesine girmeden önizlemesin görmek ve güncellemek mümkün. Sık kullanılanlar sisteminden daha popüler olan bu özelliğe Internet Explorer 9 da dahil olmak üzere artık tüm tarayıcılar yer veriyor.


Ekranda sekiz sütun ve 5 satır gözüküyor.

Öncelikle Opera tarayınızın menüsünde Yardım/Hakkında seçeneğine tıklayın. Açılan Opera Hakkında sayfasında Yollar başlığı altında Opera dizini satırını bulun. Bu satır karşısındaki değeri kopyalayın.

Başlat/Çalıştır komutuna tıklayın ve bu kopyaladığınız adresi yapıştırın. Açılan klasörde speeddial.ini dosyasını bulun ve dosyayı Not Defteri ile açın. En son satırlarda yer alan aşağıdaki değerleri bulun:

[Size]
Rows=5
Columns=5

Burada Rows satırları ifade ederken, Columns sütunları ifade ediyor. Bu değerleri istediğiniz şekilde değiştirip dosyayı kaydedin. Opera'yı yeniden başlattığınızda Hızlı Erişim ekranında birçok boş alan görebilir ve yeni siteler ekleyebilirsiniz.

23079 kez okundu.

1 Yorum Var

  1. enterte demiş ki

    iimiş...Yorum Yazın