Tek Tık İle Belleğinizi Geri Kazanın

01 Ağu 2010 Paz 1 yorum

Auslogics BoostSpeed yazılımının bir özelliği ile RAM belleğinizi gereksiz veya kullanılmayan verilerden temizlemek mümkün.

Aslında bilgisayarınızı hızlandırmak için birçok seçeneğe sahip olan Auslogics BoostSpeed yazılımında oluşturacağınız bir kısayol ile RAM belleğinizi istediğiniz zaman temizleyerek yeni çalıştıracağınız programlar ve oyunlar için performans artışı sağlayabilirsiniz.Tek tık ile bilgisayarınızın belleğini kazanabilirsiniz.

Öncelikle buradan programı indirip bilgisayarınza kurun. "C:\Program Files\Auslogics\Auslogics BoostSpeed\" konumundaki BoostSpeed.exe dosyasının kısayolunu masaüstünüze oluşturun. Kısayola sağ tıklayıp Özellikler penceresini açın. Hedef bölümünün sonuna bir boşluk koyarak -mem_optimize yazın. Daha sonra Tamam'a basarak pencereyi kapatın.

Artık birçok program çalıştırıp kapattıktan sonra RAM'de kalan gereksiz verilerden bu kısayola tıklayarak kurtulabilirsiniz. Testlerimde Windows 7 Ultimate işletim sistemine ve 2GB RAM'e sahip bilgisayarımda bellek kullanımını %25'e kadar indirmeyi başardı.

Uygulamanın güzel bir tarafı da belleğinizi temizledikten sonra kendisini de kapatması, böylelikle kendini de bellekten silmiş oluyor.

21127 kez okundu.

1 Yorum Var

  1. nemex demiş ki

    link kırıkYorum Yazın