Windows 10 Güncellemelerine Dur Deyin

15 Ağu 2015 Cmt 2 yorum

Zorunlu olarak yüklenen ve internet bağlantınızı sömüren Windows 10 güncellemelerini kapatıyoruz.

Windows 10'dan önceki sürümlerde güncellemeleri alma şeklini kendimiz belirleyebilirken Windows 10 ile birlikte artık güncellemeler zorunlu olmuş durumda. İndirilmesini geciktirebilirsiniz fakat yüklemek zorundasınız. Özellikle kotalı internet kullanımında sizi sıkıntıya sokabilecek, farkında olmadan internet bağlantı hızınızı yerlerde süründürecek güncellemeleri kapatmak çok kolay.

Yabancı sitelerde internet bağlantı şeklini tarifeli bağlantı olarak ayarlayarak Windows 10 güncellemelerinden kurtulma yöntemi verilmiş. Benim anlatacağım yöntem Windows Update servisini devre dışı bırakmak şeklinde. Bunun için masaüstünde sol alt kısımdaki Windows logosuna sağ tıklayın ve Bilgisayar Yönetimi seçeneğine tıklayın. Hizmetler ve Uygulamalar ağacı altındaki Hizmetler bağlantısına tıklayın. Ardından sağ bölmedeki hizmetler listesinde Windows Update öğesini bulun ve çift tıklayarak açın. Başlangıç türü kısmındaki Elle veya Otomatik seçeneğini Devre Dışı olarak değiştirin ve servisi durdurarak Tamam düğmesine tıklayın. Hepsi bu kadar. Artık Windows 10 güncellemeleri ne denetleyecek ne de sizden habersiz indirip kuracak.

Dilediğiniz zaman bu ayarı aynı yolu izleyerek tekrar aktif etmeniz de mümkün. Bu değişikliğin bilgisayarınızda hiçbir soruna yol açmayacağından emin olabilirsiniz.

23022 kez okundu.

2 Yorum Var

 1. murat yücedal demiş ki

  http://dukkanim.com/windows-10.html kullanımı çok rahat ve pratikmiş bence hiç de öyle değil.

 2. kaan demiş ki

  Pc formattan geldi herşey kapalıyken bile cpu kullanımı 0 msconfig ten bir sürü şeyde kapadık virusleride aradım 2 farklı programla gene aynı bütün driverlerim son sürüm önceden oyun sırasında bile 0 larda olurdu şimdi açıldığı andan itibaren 0 lütfen yardım edin konuyla alakasizda olsa :(

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   İşlemci kullanımının boşta %0 olması gayet normal bir durum. Yazılımlar çalışırken işlemciye yüklenirler ve işlemci kullanımının %0 olarak sabit kalması mümkün değildir.Yorum Yazın