iOS 7 Kontrol Merkezi Kişiselleştirilebilecek!

24 Ara 2013 Sal

Jailbreak'in çıkmasıyla birlikte yazılımcılar iOS 7 üzerinde tweak çalışmalarına başladı.

Jailbreak işleminin sağladığı en büyük nimetlerin başında hiç şüphesiz sistem arayüzünde, uygulamalarda vs değişiklik yapmak veya yeni özellikler ekleyebilmek geliyor. iOS 7 çıktığından beri her güncellemede kullanıcılar Kontrol Merkezi kısayollarının değiştirilememesinden yakınıyor. Bu isteği Apple görmezden mi geliyor bilemeyiz ama Jailbreak'li cihazlar için tweak ismi verilen, sistem üzerinden oynamalar yapabilen uygulamalar hazırlayan yazılımcılar çalışmalara başlamış durumda.


3G, LTE ve GPS gibi kısayollar Kontrol Merkezinde yer alabiliecek.

LockHTML 2, LockBar Pro gibi Cydia mağazası uygulamaların hazırlayan Bushe (@busheman) isimli iOS Tweak Geliştirici, Twitter üzerinden Kontrol Merkezindeki uygulama ve kısayolları değiştirebilen/yenilerini ekleyebilen bir tweak hazırladığını duyurdu. Bu tweak ile Kontrol Merkezinin üst kısmı (kısayollar) ve alt kısmı (uygulamalar) sola doğru tutulup çekildiğinde daha fazla kısayol ve uygulamaya ulaşılabileceği belirtiliyor.


Kontrol Merkezi uygulamaları da değiştirilebilecek.

Kontrol Merkezi kısayolları için başka bir çalışmayı da DisplayRecorder, DeepEnd gibi uygulamaların yapımcısı olan Ryan Petrich (@rpetrich) isimli iOS Hacker'ı hazırlıyor. FlipControlCenter ismini verdiği uygulamayı ekran kaydedici ile video olarak burada yayınlamış.

Uygulamaların kısa bir süre içerisinde Cydia mağazasında yer almasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

20920 kez okundu.

Yorum Yazın