iOS 7.1.1 İçin Jailbreak Aracı Yayınlandı!

23 Haz 2014 Pzt 6 yorum

iOS işletim sisteminin son sürümü de artık özgür.

Apple iOS 7.1 güncellemesi ile işletim sisteminin bazı açıkları kapatmıştı ve bu yüzden Jailbreak yapılamıyordu. Yine de Jailbreak ekibi hala bazı açıklar bulduklarını fakat bunu iOS 8 için sakladıklarını açıklamıştı.

Bugün Pangu isimli bir grup Çinli yazılımcı iOS 7.1.1 için Jailbreak aracını yayınladı. Yayınlanan aracı yükleyenlerin Jailbreak işleminin gerçekleştiğine dair ekran görüntüleri paylaşması iOS 7.1.1'in de artık özgür kaldığını gösteriyor.

Pangu Jailbreak aşağıdaki cihazları destekliyor:

 • iPad/iPad Air
 • iPad Mini
 • iPhone 4/4S
 • iPhone 5/5C/5S
 • iPod Touch

Pangu ekibinin hazırladığı yaklaşık 80 MB dosya büyüklüğüne sahip Jailbreak aracını indirmek için tıklayın. Araç Untethered Jailbreak işlemi yapacağından cihazı açıp kapattığınızda Jailbreak işlemi kaybolmayacak, kalıcı olacaktır.

iOS 7.1.1 Untethered Jailbreak Nasıl Yapılır?

1. Pangu'nun web sitesinden Jailbreak aracını indirin.

2. Jailbreak yapmak istediğiniz Apple cihazınızı bilgisayarın USB portuna bağlayın.

3. İndirdiğiniz Pangu_v1.0.exe yazılımını çalıştırın. Windows'unuz Çince karakterleri deskteklemediği için karışık harfler ve soru işaretleri gözükmesi doğaldır.

4. Seçim kutusundaki (checkbox) işareti kaldırın.


Çince karakterler düzgün gözükmüyor.

5. Başlatma düğmesi olan siyah düğmeye tıklayın.

6. Pangu cihazın tarihi değiştirmenizi isteyecek. Bu durumda önce Ayarlar -> Genel -> Tarih & Saat ayarından Otomatik Ayarla seçeneğini kapatmanız gerekiyor. Ardından cihazın tarihini 2 Haziran 2014 olarak değiştirin.

7. Jailbreak işlemi başlayacak ve Pangu simgesi cihaz ana ekranında gözükecektir. Bu simgeye dokunarak Pangu uygulamasını çalıştırın.

8. Yaklaşık 10-15 dakika içerisinde Jailbreak işlemi gerçekleşecektir. Bu süre içerisinde cihazın bağlantısını kesmeyin veya USB portlarına başka donanım takmayın/çıkarmayın.

9. Jailbreak işlemi bittiğinine dair mesaj gözükecektir. Artık Cydia simgesini cihazınızda görebilirsiniz.

10. Cihazınızın saat ve tarihi düzeltebilirsiniz.

 

Unutmayın, Jailbreak işlemi cihazına zarar verebilir, kullanılamaz hale getirebilir veya sistemin kararlığının ve güvenilirliğini düşürebilir. Bu aracı kullanırken risk tamamen size aittir.

Bu ekip pek tanınmadık olduğundan ve ilk defa bu işlemi yaptığından dolayı sundukları dosyalar bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza zarar verebilir veya beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Tüm sorumluluk size aittir.

Tavsiyem Jailbreak konusunda güvenilir bir ekip olan Evasi0n'un yayınlayacağı aracı beklemeniz.

19690 kez okundu.

6 Yorum Var

 1. mustafa demiş ki

  İsteğim olmadan 47 tane yeni uygulama indirdi. Jailbreak de olmadı.

 2. Soner demiş ki

  Arkadaşlar ipad 2 ye jailbreak yapmaya çalışıyorum. kırmızı yazı ile şöyle şekiller çıkıyor ve jailbreak yapmıyor yaklaşık 30 dakika bekledim.simgeler aynen şöyle ????????. bunun anlamını bilen var mıdır? nasıl jailbreak yapabilirim

 3. Aykut demiş ki

  Dosya ındırılemedi diyor

 4. Öztürk uğurlu demiş ki

  Indirip deneyen var mı arkadaşlar en az 5 defa indirdim boyutu 79.6 olarak iniyor ve wın 32 uygulaması değil diyor acaba benim sistemde mi sorun var Kur'an arkadaşlar varsa yazsınlar

 5. öztürk uğurlu demiş ki

  wın 32 uygulaması değil diyor wındows 7 pc de

 6. öztürk uğurlu demiş ki

  wın 32 uygulaması değil diyorYorum Yazın