Diff-IE Eklentisi: Değişiklikleri Görün

15 Ara 2010 Çar

Microsoft'un yayınladığı bu eklenti ile gezdiğiniz sayfaların değişen kısımlarını görebilirsiniz.

Internet Explorer için Microsoft tarafından hazırlanan Diff-IE eklentisi gezindiğiniz web sayfalarında sizin belirlediğiniz değerin üzerinde değişiklik olmuş ise değişen kısımları vurguluyor. Varsayılan olarak minimum değişiklik miktarını aşan sayfanın 5 farklı görüntüsü tarih ve saati ile birlikte önbelleğe alınıyor. Bu sayede herhangi bir zamanda meydana gelen değişiklikleri karşılaştırabiliyorsunuz.

Diff-IE
Değişen kısımlara dikkat çekiliyor.

Eklenti ayarlarında vurgu rengini değiştirme, vurgulamanın başlatılması için gereken asgari değişiklik sayısını belirleme, her sayfaya ait kaç görüntünün önbelleğe alınacağını belirleme ve önbellekteki sayfaları temizleme gibi seçenekler sunuluyor.


Daha önceki değişiklikleri de takip etmek mümkün.

Diff-IE forum sitelerinde okunma ve cevap sayılarını izlemek, haber sitelerini takip etmek gibi durumlarda oldukça işe yarıyor.

Resim olarak önbellekleme seçeneğini de açarsanız farklı zamanlarda resmi alınan sayfaları yanyana koyarak karşılaştırabilirsiniz.

Yaklaşık 5 MB büyüklüğündeki 32 ve 64 bit sistemleri destekleyen, Internet Explorer 7, 8 ve 9 Beta ile uyumlu eklentiyi indirmek için tıklayın.

20825 kez okundu.

Yorum Yazın