Firefox 6'ya Merhaba Deyin

14 Nis 2011 Per 1 yorum

Uzunca bir geliştirme döneminden geçen Firefox'un 6. sürümünün ilk derlemesi yayınlandı.

Firefox 4 üzerinde oldukça uzun süre çalışan Mozilla kısa bir süre önce yeni sürümlerin yayınlanma takvimini açıklamıştı. Takvime göre yeni derlemeler üç kademeli bir süreçten geçerek son kullanıcıyla bulaşacak: Mozilla Merkezi, Aurora, Beta ve nihayetinde çıkış sürümü.


Firefox 6'yı ilk deneyenlerden olun.

Firefox 4'ün nihai sürümünün yayınlanmasından henüz bir ay bile geçmemişken bugün Mozilla sunucularında Firefox 6'nın ilk derlemesi indirilmeye sunuldu. İşin garip tarafı ise bu derlemenin daha 5. sürüm ile ilgili hiçbir derleme çıkarılmadan sunulması.

Her ne kadar 6. sürüm de olsa şu an için Firefox 4'ten herhangi bir görünüm farklılığı bulunmadığını belirtmekte fayda var.

Sisteminizde yüklü olan Firefox sürümüne herhangi bir zarar vermeyecek olan derlemeyi indirmek için tıklayın. 32 ve 64 bit desteğine de sahip derleme Firefox ismiyle değil Nightly olarak yükleniyor. En son çıkarılan derlemeleri de yine aynı adresten takip edebilirsiniz.

21179 kez okundu.

1 Yorum Var

  1. myefsane demiş ki

    Özellik olarak 4 den farkı ne? Daha mı hızlı?

    • Ahmet Soyarslan demiş ki

      Henüz gözle görülebilen bir fark yok. Mozilla da artık Google'un yolundan gidiyor. Sürekli yeni sürüm yayınlayacak.Yorum Yazın