Google Chrome 8 Çıktı, İndirin!

13 Eki 2010 Çar

Arama devi Google'ın internet tarayıcı uygulaması olan Chrome, yeni geliştirilen sürümü ile kullanıcılara sunuldu.

En hızlı açılan tarayıcı tahtından bir türlü inmeyen Google Chrome 6 ve 7 derken şimdi de 8. sürümü ile karşınızda. İnternette okuyacağınız yorumlardaki ortak nokta Chrome tarayıcısının gerçekten de hızlı olduğu yönünde olacaktır. Peki söylenilenler kadar hızlı mı? Kesinlikle evet.

Fakat internet kullanımında hız herşey değildir. Kullanışlılık ve kararlılık daha ön plandadır. Chrome'un kullanışlı ve kararlı bir tarayıcı olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Şu an en kullanışlı tarayıcı olarak Opera'yı diğer tarayıcılardan ayırmak gerekir. Özellikle fare hareketleri ile gezinme seçeneği Opera dışında herhangi bir tarayıcıda bulunmuyor.

Gelelim Chrome 8'e. Geliştirici kanalında yayınlanan Chrome 8.0.552.0 versiyonunu kurdum. Fakat Chrome tarayıcılarda nedendir bilinmez, sürüm olarak sayı atlamasna rağmen gözle görülür bir değişiklik hissedilmez. Hız konusunda eski sürümlerden geri kalmıyor elbette. Fakat Google'ın yeni sürüm %60 daha hızlı olacak demesi ister istemez insanı bir beklentiye sokuyor. PeaceKeeper testlerinde daima 1. olan Chrome, 8. sürümünde de liderliğini koruyor fakat aldığı skor 7. sürümden pek farklı değil. Bunu hala geliştirilmesinin devam etmesine bağlayabiliriz. Nihai sürüm çıktıktan sonra daha net yorumlar yapılabilir.

Google Chrome 8'i indirmek için buraya tıklayın.

18959 kez okundu.

Yorum Yazın