HTC Home 2.0 RC Yayınlandı, İndirin!

05 Ara 2010 Paz 2 yorum

İlk sürümü ile birçok masaüstünde yer edinen uygulamanın yeni sürümü görücüye çıktı.

İlk sürümünü indirdiğim günden beri kullandığım HTC Home for Windows uygulaması HTC cep bilgisayarlarının ana ekranında yer alan saat, takvim ve 5 günlük hava durumunu gösteriyor.

Çok şık bir saat uygulasına sahip bu yazılımı kurduğunuzda Windows Vista ve 7'nin masaüstü araçlarında sunduğu saatin ne kadar basit olduğunu fark edeceksiniz. 5 günlük hava tahminlerini de gösteren uygulama üzerine bulunduğunuz günün hava koşullarına göre kar veya yağmur yağabilir, şimşek çakabilir ya da siyah bulutlar ekranınızda gezinebilir.

Yazılımın ekranınızda fazla yer kapladığını düşünüyorsanız uygulama boyutunu küçültebiliyorsunuz. Ayrıca seçeneklerde farklı hava durumu servisleri seçilebiliyor, arayüz ve konum bilgileri de değiştirilebiliyor. 

Daha önceki sürüm için bir Türkçe dil paketi hazırlamıştım. Kısa bir süre içerisinde 2.0 sürümü için de bir dil paketi yayılayacağım. (Şimdi hazır!)

 

Aşağıda HTC Home yazılımının kendi web sitesinde sunduğu 1.5 versiyonunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. (Youtube üzerinden.)

HTC Home 2 Release Candidate yani sürüm adayı indirilmeye hazır. Bir süredir beta sürecinde olan yazılım artık daha kararlı.

Sistem Gereksinimleri:

- Windows Vista/7
- Microsoft .NET Framework 4

Bilgisayarınızda .NET Framework 4 yüklü değilse buraya tıklayarak indirip kurabilirsiniz. 32 ve 64 bit desteğine sahip HTC Home 2.0'ı indirmek içinse buraya tıklayın ve Download bağlantısına tıklayarak yükleyiciyi indirip çalıştırın.

 

Farklı Arayüzler:

Yeni sürüm ile arayüz desteğine kavuşan HTC Home için bir arayüz indirme galerisi var. Galeriyi ziyaret etmek için tıklayın.

 

Farklı Araçlar:

Sadece Hava Durumu/Saat aracını var sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni sürüm ile HTC Home'a müzik çalar, takvim ve sık kullanılan web siteleri gibi araçları da ekleyebiliyorsunuz. Araç galerisini ziyaret etmek için tıklayın.

 

Türkçe Dil Paketi:

Hazırlamış olduğum Türkçe dil paketini buraya tıklayarak indirin. Geliştirici ile görüşerek dil dosyamı HTC Home resmi sitesine ekledim.

Dil paketindeki Localization ve Widgets klasörlerini uygulamanın yüklendiği HTC Home klasörü içerisine kopyalayın. Üzerine yaz isteklerini onaylayın. HTC Home Settings ekranında Language değerini Türkçe yapın ve uygulamayı yeniden başlatın. Çeviri hatalarını bildiriseniz sevinirim.

22188 kez okundu.

2 Yorum Var

 1. irem demiş ki

  nasıl idrirebilirim

 2. ORHAN ÖZKILINÇ demiş ki

  Ahmet hocam ben bu arayüzü cep telefonumda kullanıyorum bilgisayarımdada olması güzel oldu yalnız bunu bilgisayara kurunca otomatik sizin çevirinizle kuruldu bu ayrı olarak sizn dil paketini yüklemeye gerek kalmadı
  diğer araçları indirdim ama uygulama olarak onları göremedim
  teşekkürler
  aklımdayken tarih stili için çok çok teşekkür ederim
  hocam birde dün akşam şunu denedim ana sayfamız varya onun altındaki haberler aşagıya doğru uzayıp gidiyor en alta gelince tekrar kaydırma çubuğu ile başa dönmek zorunda kalıyoruz ben en alt kısma bakanlık logolarının üstüne başa dön linki verdim çapa ile düzgün şekilde çalıştı sunucuya bu şekilde yüklemedim ama sizin bir fikrinizi alayım dedim uygun olurmu
  teşekkürler

  • Ahmet Soyarslan demiş ki

   Benim çevirim ile kurulduğunu bilmiyordum açıkcası, gerçekten sevindim bu duruma.

   Çapa ile başa dön yapmanız güzel olur, ben de ekleyebilirim, çünkü haberler gittikçe uzuyor.Yorum Yazın