Opera Mobile 10.1 Beta Android İçin Hazır, İndirin!

09 Kas 2010 Sal

Android tabanlı mobil cihazlar üzerinde çalışacak olan Opera Mobile sürümünün betası bugün itibariyle indirilmeye hazır.

Şimdiye kadar Android tabanlı cep telefonu ve PDA'larda sadece Opera Mini web tarayıcısı kullanılabiliyordu. Diğer mobil işletim sistemlerinde ise hem Opera Mini hem de Opera Mobile sürümleri çalıştırılabiliyordu. Opera Mini her ne kadar çok hızlı bir gezinme deneyimi yaşatsa da tam fonksiyonlu bir web tarayıcısı değil.


Opera Mobile sitesinden özellik videolarını seyredebilirsiniz.

Android sürümü bugün yayınlanan Opera Mobile'ın bazı özellikleri şöyle.

Çoklu Dokunmatik ile Yakınlaştırma:

Bu özellik ile web sayfalarında bir noktayı yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için iki parmağınızda o noktayı tutup parmaklarınızın arasını açıyor veya kapatıyorsunuz.

Konum Bilgisi Gönderme:

Web tarayıcınız ile internette gezerken internet sayfalarının konumunuzu bilmenizi isteyebilirsiniz. Bu sayede size en yakın hastane, kafe, eczane gibi mekanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İndirme Yöneticisi:

İnternet üzerinden dosya indirme seçeneği sunan bu özellik sayesinde isterseniz dosyalarınızı arkaplanda indirebilir, isterseniz duraklatıp daha sonra kaldığı yerden indirmeye devam edebilirsiniz.

Hızlı Erişim:

Masaüstü tarayıcılarda popüler olan bu özellik Opera Mobile ile artık cebinizde. Önceden belirlediğiniz 9 web sitesini hızlı erişime ekleyebilir ve önizlemelerini görebilirsiniz.

Sekmeli Gezinme:

Artık tüm web tarayıcıları sayfalar yerine sekmeleri kullanıyor. Böylelikle hem gezinme kolaylaşıyor hem de bellek tüketimi azalıyor. Opera Mobile web tarayıcısı da da aynı şekilde sekmeler ile gezinme seçeneğine sahip.

Şifre Yöneticisi:

Kullanıcıları gezindikleri sitelere sürekli kullanıcı adı/şifre girmelerine gerek bırakmayan bu özellik bir siteye ilk kez kullanıcı adı ve şifreniizi girdiğinizde size bunun kayıt edilip edilmeyeceğini soruyor. Kayıt ettiğiniz kullanıcı adı ve şifre, aynı siteye daha sonraki girişlerinizde kolaylıkla oturum açmanızı sağlıyor.

Özelliklere ait videoları izlemek için tıklayın.

Android tabanlı mobil cihazlar için çıkan Opera Mobile 10.1 Beta'yı doğrudan mobil cihazınıza indirmek için buraya tıklayın. Şayet bilgisayarına indirip çeşitli yollarla cep telefonunuza veya PDA'nıza aktarmak istiyorsanız buraya tıklayın.

21822 kez okundu.

Yorum Yazın