Windows 10 Teknik Önizleme Yayınlandı, İndirin!

01 Eki 2014 Çar

Yeni nesil Windows'u şimdiden kullanmaya başlayın.

Microsoft dün gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı yeni işletim sistemi Windows 10'un ilk halka açık betası olan Teknik Önizleme sürümünü yayınladı. Windows 10 hakkında paylaşılan detaylara buraya tıklayarak bir önceki yazımda ulaşabilirsiniz.

Şimdilik İngilizce, Çince ve Portekizce dillerinde ve 32/64 bit seçenekleriyle sunulan Windows 10 Teknik Önizlemeyi yüklemek için aşağıdaki ürün anahtarına ihtiacınız var.

NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

32 bit sürümü 2.9 GB dosya büyüklüğüne sahipken 64 bit sürümünde bu boyut 3.8 GB olarak karşımıza çıkıyor.

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak Windows 10 Teknik Önizleme'ye ait ISO dosyalarını indirebilir, DVD veya USB belleğinize yükleyerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Windows 10 Teknik Önizleme 32 Bit

Windows 10 Teknik Önizleme 64 Bit

Diğer indirme seçenekleri için buraya tıklayın.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri:

Microsoft tarafından bir açıklama yapılmasa da Windows 8/8.1 sürümlerini çalıştıran sistemler Windows 10'u rahat çalıştırabilecek.

 

Teknik Önizleme Sürümü Süresi:

Windows 10 Teknik Önizleme sürümü 15 Nisan 2015 tarihine kadar ücretsiz olarak kullanılabilecek.

 

Windows 10 Ne Zaman Hazır Olacak?

Windows 10'un 2015 yılı sonbahar aylarında raflardaki yerini alması bekleniyor. Ücreti hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

 

Uyarı:

Bu taze işletim sisteminin daha ilk defa kullanıcı karşısına çıktığı sürümü olduğu için birçok hata ve uyumsuzluk ile karşılaşabilirsiniz. Yükleyip detaylı incelemesini yaptıktan sonra günlük kullanım için ne kadar elverişli olduğunu sizlerle paylaşacağım. Şimdililk biraz beklemek en iyi seçenek olarak gözüküyor. İnceleme yazım için takipte kalın.

 

21750 kez okundu.

Yorum Yazın