Windows 8 Yapıtaşı 1 İnternete Sızdı

13 Nis 2011 Çar

Bir süredir geliştirilen yeni işletim sisteminin ilk derlemesi torrent sitelerinde boy gösterdi.

Microsoft, Windows 7 ile yakaladığı başarıyı Windows 8 ile sürdürmeyi hedefliyor. Birbiri arkasına sızan ekran görüntüleri bilgisayar kullanıcılarını heyecanlandırmaya başladı bile. Sızan ekran görüntülerinden yola çıkarak Windows 7 üzerinde geliştiridiğini söyleyebileceğimiz yeni işletim sisteminin ilk yapıtaşına ait derleme bugün popüler torrent sitelerinde yerini aldı. Windows 8 Milestone 1 ismine ve 6.1.7850.0.winmain_win8m1.100922-1508 yapı numarasına sahip derleme yaklaşık 2.45 GB dosya büyüklüğüne sahip.


Belki logosu bu şekilde olabilir...

Derleme numarasına bakacak olursak bu derlemenin 22 Eylül 2010 tarihinde oluşturulduğu gözüküyor. Bu da derlemenin çok eski olduğunu ve son günlerde internete sızan Windows 8 özelliklerinden bazılarını içermeyebileceğini gösteriyor.

Yapıtaşı 1'in sızmasıyla Microsoft'un derlemeye ait masaüstü duvarkağıdında bile kullandığı "Zorlu çalışmamızı sızdırmayalım" çağrısı da tutmamış gözüküyor.

Henüz yapım aşamasındaki işletim sistemini kurmamanızı tavsiye ediyorum. Özellikle mevcut işletim sisteminize ve programlarınıza zarar verebilir. 

20372 kez okundu.

Yorum Yazın