Windows Live Temel Parçalar 2011 Çıktı, İndirin!

30 Eyl 2010 Per 1 yorum

İçerisinde Live Mail, Writer, Messenger ve Movie Maker gibi uygulamaların yer aldığı Windows kullanıcılarının vazgeçilmez uygulama paketi beta sürecinden çıktı.

Buraya tıklayarak Türkçe yükleyiciyi indirebilirsiniz. Yükleyici yazılımını bilgisayarınızda çalıştırdığınızda ekrana çıkacak adımları takip ederek Windows Live Temel Parçalar 2011'i yükleyebilirsiniz.

Yeni yazılım paketinde öne çıkan özelliklerden birkaçından bahsetmek gerekirse, uygulamalar artık Office 2007 ile başlayan ve Windows 7'deki Paint, Wordpad gibi uygulamalarda da kullanılan Ribbon menü stilini kullanıyor. Uygulamalara Windows 7'deki zıplayan menüler ile çalışma seçeneği de eklenmiş.

Yeni Messenger; Facebook, LinkedIn ve MySpace gibi hesaplarınızı tek bir yerden takip edebilmenizi sağlıyor. Facebook'taki olayları, güncellemeleri ve kişileri  Messenger ekranında görebiliyorsunuz.

Messenger listenizdeki kişiileri artık yanyana da yerleştirebiliyorsunuz, böylece geniş ekran kullanıcıları uzayan listelerden kurtulmuş oluyor.
 

Eskiyi Aratacak Bazı Özellikler:

Artık isminizi ad, soyad olarak, web üzerinden değiştirebiliyorsunuz. Takma isim olayı kaldırılmış.

Gruplarda ya da yeni ismiyle kategorilerde o an çevrimiçi kişi sayısı gösterilmiyor. Tek tek genişletip bakmanız gerekiyor, ya da ayarlardan çevrim içi olma durumuna göre gruplama seçeneğini seçmelisiniz.

20768 kez okundu.

1 Yorum Var

  1. enterte demiş ki

    alışkanlık yaratacağa benziyor gerçekten pratik....Yorum Yazın